17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.311 kişiye ulaştı.

a

PROF. DR. VURAL HALKIMIZDAN COVİD KONUSUNDA DUYARLILIK BEKLİYORUZ

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof. Dr. Selahattin Vural, covid-19 ün sağlığı tehdit etmeye devam ettiğini ifade ederek bundan kurtulmanın tek yolu kurallara uymaktan geçtiğini söyledi.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof. Dr. Selahattin Vural, covid-19 ün sağlığı tehdit etmeye devam ettiğini ifade ederek bundan kurtulmanın tek yolu kurallara uymaktan geçtiğini söyledi.

Bu konuda devletimizin yoğun çaba harcadığını belirten Prof.Dr,Vural  “Covit-19 salgını maalesef 1 seneden fazla bütün dünyayı çok rahatsız etti. Gerçekten ülkemizi ve insanlarımızı şehrimizi tehdit etmektedir. Bu konuda da devletimiz yoğun çalışmalar yapmaktadır. Yerel birimlerimiz de gerekli hassasiyeti göstermektedir. Fakat Siirt ilimizde Türkiye’nin göstermiş olduğu hassasiyetten çok daha fazla hassasiyet gösterildiğinden dolayı Türkiye ortalamasından çok daha iyiyiz. Halkımızda gerçekten o kadar dikkatli davrandı ki, biz Türkiye’de en az Corona hastasının olduğu il haline geldik ve bununla da gurur duyduk. Ve ilimizi de olumlu yönde Türkiye’y1e tanıtmış olduk.

Fakat son dönemlerde bütün dünyada , ülkemizde ve şehrimizde olduğu gibi bu hastalık yayılmaya başladı. Ama yine de Siirt en iyilerinden bir tanesidir. Her ne kadar sarıya geçmişsek de gene ilk birkaç ilin içinde olumlu yerde bulunmaktayız . Fakat bu arada belki de çok uzun bir süre devam eden bu hastalığın vermiş olduğu sıkıcılıktan dolayı serbest bırakıldığında vatandaşların biraz rehavete kapıldığını gözlemlenmektedir. Bu nedenle rakamlarda hem İngiltere mutasyonunun hakim olması nedeniyle ve halkımızın rehavete kapılmasından ve halkın sosyalleşmesinden dolayı vakaların arttığını gözlemliyoruz. Bu konuda fırsat buldukça halkımızı uyarıyoruz .  Sayın valimizin de yoğun mesaisi ile başta sağlık müdürümüz olmak üzere Siirt il sağlık örgütünün de    çabası ile bunun hakkından geleceğiz. “ dedi.

Şuanda mavi iller kategorisinde olduğumuzu ve duruma göre hasta sayımız ve yoğun bakım ünitemiz de biraz artışlar olmaktadır  Diyen Prof.Dr.Vural, şöyle dedi  “ Ama kontrol edilemeyecek düzeyde değildir . Şu anda yoğun bakım yataklarımızı da arttırdık. Hazırlıklarımızı yaptık. Her şey bizim elimizde onun için lütfen Siirt halkını daha dikkatli ve daha özenli olmaya davet ediyorum.  Bu konuda da sürekli olarak mesajlar alıyoruz. Biz şuanda çok kötü durumda değiliz . Tabi vakaların artması bizi de üzmektedir. Aramızdan ayrılacak her bir can bizim yakınımız akrabamız dostumuz ve vatandaşımızdır.  Sağlık örgütü de çok büyük bir yorgunluk yaşamaktadır. Gerçekten bir daha böyle bir yorgunluğu çekmeye gücümüz kalmamıştır. Onun için vatandaşlarımızdan ricamız  çok dikkatli olsun hem kendilerini ve bizleri de düşünsünler. “

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT’TE 56 YAŞINDAKİ KADININ SAFRA KESESİNDE 278 TAŞ ÇIKARILDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.