09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.945.838 kişiye ulaştı.

a

GURURUMUZ DEMİRHAN  SİİRT’TE MUHTEŞEM BİR TÖRENLE KARŞILANDI

Dünya ve Avrupa dereceleri bulunan ve bu yıl yapılacak olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Evin Demirhan Siirt’te muhteşem bir törenle karşılandı.

Dünya ve Avrupa dereceleri bulunan ve bu yıl yapılacak olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Evin Demirhan Siirt’te muhteşem bir törenle karşılandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç  spor hocaları güreşçiler, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Ekinci ve ailesi  tarafından Siirt Havalimanında karşılanan Demirhan buradan  Valiliğe geçti. Vali Osman Hacıbektaşoğlu Demirhanı kabul ederek kutladı. Spor yaşantısı hakkında bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, Demirhanı başarısından dolayı ödüllendirdi ve bundan sonraki spor hayatında kendisine başarılar diledi.

Kabulde hazır bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Olgaçta, Demirhanın güre hayatına Siirt Gençlik ve Spor Kulübünde başladığını hatırlatarak  elde ettiği başarılardan  dolayı gurur duyduklarını söyledi. Olgaçta Demirhan’ı ödüllendirdi.

Demirhan yaptığı açıklamada 2009 yılında güreşe başladığını ve olimpiyatlarda da başarı elde ederek bir ilki daha ülkemize ve Siirt’imize yaşatmak istediğini belirtti. Demirhan “50 kg da ülkemi temsil ediyorum milli güreşçiyim, 2009 yılında Siirt’te güreşe başladım. Adem Kesici antrenörüm ile birlikte Gençlik  ve Spor il müdürü Hüssam Olgaç müdürümün destekleriyle bugün olimpiyatlara ilk kotayı alan kadın sporcu oldum. Şuanda ülkemizde  olimpiyatlarda güreşçi bayanlarda  madalyamız hiç bulunmamaktadır. İlkleri başarmış bir kadın olarak inşallah Siirtimize ve ülkemize bir ilki daha yaşatmak istiyorum .”  dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT MAVİ OLALIM KAMPANYASI BAŞLATALIM

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.