14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.535 kişiye ulaştı.

a

ESKİ KYK ARAZİSİNDE ÇALIŞMA ÇALIŞMANIN NEDENİ BELLİ OLDU

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Güres Caddesi üzerinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan eski yurt binasının arazisinde çalışma başlatıldı.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Güres Caddesi üzerinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan eski yurt binasının arazisinde çalışma başlatıldı.

Yıktırılan yurda ait arsanın nasıl değerlendirileceğine karar verilinceye kadar alan otopark olarak kullanılacak. Bu amaçla iş makinaları tarafından alanda  zemin düzeltme çalışmaları yapılmaya başlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından burası geçici  otopark olarak kullanılmaya başlanacak.

18 dönüm arazi üzerinde bulunan yurt binasının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle geçtiğimiz yıllarda yıktırılmasının ardından arazi atıl durumda kalmıştı. Arazinin değerlendirilmesi konusunda kamuoyunda ve yetkililer nezdinde çeşitli öneriler tartışılıyor.

Bunların arasında, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof. Dr. Selahattin Vural’ın alanın hastaneye tahsis edilmesi yönündeki görüşü ile yine bu alanda yeni bir kız yurdu yapımı görüşü ön plana çıkıyor.

windows 10 enterprise ürün anahtarı satın al

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT’TE ‘YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’ PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.