09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.946.757 kişiye ulaştı.

a

YETİM ÇOCUKLARI SEVİNDİRİLDİ HEM  EĞLENDİLER HEMDE HEDİYELERİNİ ALDILAR

Siirtte ki yetim  çocuklar sevindirildi. Siirt Belediyesi Sosyal Ve Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hamiyet Merkezinin düzenlediği etkinlikte yetim çocuklar ağırlandı.

Siirtte ki yetim  çocuklar sevindirildi. Siirt Belediyesi Sosyal Ve Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hamiyet Merkezinin düzenlediği etkinlikte yetim çocuklar ağırlandı.

Belediyenin Kadın Sosyal Tesisi ve Spor Merkezinde düzenlenen etkinlikte çocuklara yönelik film gösterimi yapıldı. Anneleri ile birlikte merkezde ağırlanan yetim çocuklar  palyaço gösterileri ile de bol bol güldüler.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu  ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu çocuklarla birlikte oldular. Çocuklarla ve anneleri ile sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu sorunlarını dinleyerek çözümleri konusunda yardımcı olacağını belirtti.

Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra eşiyle birlikte çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.  Vali Hacıbektaşoğlu ; yaptığı açıklamada merkezin kurulmasında ki emeklerinden dolayı başkan yardımcısı Doç.Dr.Ali Aytek ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Ekinciye teşekkür etti.  Vali Hacıbektaşoğlu “Hamiyet merkezimiz yardımın ötesinde yardıma muhtaç olmalarının ötesinde yetim çocuklarımızın kişisel gelişimleri için onların dünyasını hayatını dolduracak,  yalnız olmadıklarını onlara hissettirecek her türlü etkinliği ailelerimizle anneleriyle kardeşleriyle yine komşularıyla yürüteceğimiz bir Merkez olacak .Tespit edilen ailelerimizin  pandemiden dolayı hepsi burada değil. Tespit ettiğimiz 85 aileye ve çocuklarını ağırlayacağız. O çocuklarımızın hayatına dokunmak için  burada müzik kursundan beceri kursuna, spor faaliyetlerinden kültürel faaliyetlere etkinlikler düzenleyeceğiz. Bazen geziler olacak seyahatler olacak, onların dünyasını dolduracak onların gelişimine katkıda bulunacak  ve yine uzman arkadaşlarımızın rehberliğinde faaliyetlerimize devam edeceğiz. “  dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özekinci Hamiyet Merkezi tarafından 85 aile ve430 yetim çocuk tespit edildiğini açıkladı.

Etkinlik yapılan yemek ikramı ile sona erdi.

 

twitter beğeni satın al

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT’TEN YOLA ÇIKTILAR ANKARA’DA YAKALANDILAR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.