14 Haziran 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 34.001.130 kişiye ulaştı.

a

VATANDAŞIN VATANDAŞTAN ŞİKAYETİ KIZLAR TEPESİ PARKINI BU HALE GETİRMEMELİYİZ

Yeniden hizmete girmesinden bu yana daha iki hafta bile geçmemesine rağmen Kızlar Tepesi Parkının hor kullanıldığı ve kirletildiği ortaya çıktı.

Yeniden hizmete girmesinden bu yana daha iki hafta bile geçmemesine rağmen Kızlar Tepesi Parkının hor kullanıldığı ve kirletildiği ortaya çıktı.

Kızlar Tepesi Parkına giden vatandaşlar diğer bazı vatandaşların hareketlerine isyan ediyorlar. Parka giden bazı vatandaşların yemek atıkları ve ambalajlarını yerlere atarak  parkı kirlettikleri ve bununla da yetinmeyerek  havuza  maske, taş ve benzeri yabancı cisimleri attıkları görülüyor.

Bu duruma  bir  son verilmesini isteyen duyarlı vatandaşlar  “Bu park hepimizin. Buradan yararlanırken azami özeni göstermemiz ve evimiz gibi temiz tutmamız gerekiyor. Burası aynı zamanda Siirt’in aynasıdır. Burayı korumak ve temiz tutmak hepimizin  en önemli ve bu memlekete karşı bir görevimizdir.  Ancak üzülerek görüyoruz ki, açıldığı günden bu yana parktan yararlanan vatandaşlarımız  buna özen göstermiyorlar. Çöplerini, yemek artıklarını ve sigara izmaritlerini yerlere atıyorlar. Havuzun kenarına gidenlerde maske ve taş dahil her türlü yabancı maddeyi içine atarak kirletiyorlar. Bu kirliliği personelle gidermek mümkün değil. Hepimizin bu parkın kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi ve bu hassasiyeti göstermeyenleri de usulüne uygun bir şekilde uyarması gerekiyor.  Bu parkı ancak bu şekilde  davranarak temiz tutabiliriz. “ şeklinde görüş belirttiler.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GIDA KARABORSACILARININ FOYASI SARIMSAKTA ORTAYA ÇIKTI SİİRT’TE GEÇEN YILIN ÜRÜNÜ SARIMSAK 7 TL YE DÜŞTÜ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.