14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.533 kişiye ulaştı.

a

VALİ HACIBEKTAŞOĞLUNUN BAYKAN ÇIKARTMASI 21 YIL ÖNCE GÖREV YAPTIĞI İLÇEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu 21 yıl önce kaymakam olarak görev yaptığı ilçede incelemelerde bulundu.Yıllar sonra  vatandaşlarla tekrar görüşen Vali Hacıbektaşoğlu duygulu anlar yaşadı.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu 21 yıl önce kaymakam olarak görev yaptığı ilçede incelemelerde bulundu.Yıllar sonra  vatandaşlarla tekrar görüşen Vali Hacıbektaşoğlu duygulu anlar yaşadı.

İlk olarak Yarımca Köyünü ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu burada ilçe Kaymakamı  Mehmet Tunç tarafında karşılandı. Yarımca Jandarma Karakolunu ziyaret eden Vali Hacıbbktaşoğlu karakol defterini imzaladı ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yarımca Köyü İlkokulunu ziyaret eden ve öğretmen ve öğrencilerle görüşen Vali Hacıbektaşoğlu çocuklara oyuncak dağıtarak toplu fotoğraf çektirdi.

Daha sonra köylülere sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, sorun ve talepleri dinledi.

Yarımca Köyünün ardından Kasımlı Köyüne geçen Vali Hacıbektaşoğlu köy ilkokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezen Vali Hacıbektaşoğlu burada da  çocuklara oyuncak dağıttı.

Köylülerle bir araya gelen Vali  Hacıbektaşoğlu köyün sorunlarını dinledi.Köylülerin yolun standardının yükseltilmesi, örnek köy olma, şehitliğin yapılması ve gençlere yönelik halı saha ve benzeri sosyal alanların yapılması yönündeki taleplerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu bunların imkanlar ölçüsünde değerlendirileceğini söyledi. Köylülerin Tarım ve Orman Müdürlüğü Projesi kapsamında dağıtılacak olan hayvanlar konusundaki taleplerini İ l Müdürü Ergün Demirhanla görüşerek yardımcı olunmasını istedi.

Çelikli Karakolunu da ziyaret eden Vali Hacıbektaoyğu daha sonra ilçeye bağlı Atabağı beldesine geçti. Burada belde belediye başkanı Tayyar Lale, encümen üyeleri ve muhtarlar ile köylüler tarafından karşılanan Vali Hacıbektaşoğlu  belediye hizmet binasına geçti. Burada Belediye Başkanı Laleden sorun ve talepleri dinledi.

Başkan Lale, belde yolunun 4 km lik bölümünün bozuk olduğunu ve bu yolun stardardının yükseltilmesini istedi. Liseye ihtiyaç duyduklarını belirten Lale bu okulun yapımı için 5 dönümlük bir araziyi temin ettiklerini söyledi. Burada da Milli Eğitim Müdürü Deniz Ediple görüşen Vali Hacıbektaşoğlu lise yapımının durumunu sordu ve beldenin liseye ihtiyacı olduğunu belirterek yardımcı olmasını istedi.

Üç dönemdir başkanlık görevini yürüttüklerini belirten  Başkan Lale belediye olarak alt ve üst yapı hizmetlerini yerine getirdiklerini ancak artık bunun yeterli olmadığını belirterek “ Bu yeterli değil, artık vatandaş bizden iş imkanı bulmamızı istiyor.Şimdi bunun arayışı içerisindeyiz. Kaymakamımızın destekleri ile İstanbul’da faaliyet gösteren bir firmanın sahibi ile görüştüm. Beldemizde bir atölye açması için ikna ettim. Yakında atölye binasını yapıp kendisine teslim edeceğiz. 150-200 kişiye istihdam sağlayacağız.  Bu yatırım konusunda da sıkıntıya girdiğimiz konu olursa sizin desteğinizi isteyeceğiz.“ dedi.

Başkan Laleyi kutlayan Vali Hacıbektaşoğlu, beldenin ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü desteği vereceğini söyledi. Vali Hacıbektaşoğlu yıllar önce kaymakam olarak görev yaptığı ilçeyi vali olarak gezmenin kendisi için mutluluk verici olduğunu ve duygulu anlar yaşadığını belirterek  “Yıllar sonra Yarımca Kasımlı Köyleri ile Atabağı beldesini gezdim. Vatandaşlarımla görüşme imkanı buldum. Duygulu anlar yaşadım. Ancak hepsinin yıllar içinde geliştiğini ve büyüdüğünü görmekte beni mutlu etti.”  Dedi.

Başkan Vali Hacıbektaşoğlu ile gezisinde kendisine eşlik eden İl Jandarma Komutanı Tuğg.Uğur Ertekin’e birer bayrak takdim etti.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

UZUN BİR ARADAN SONRA İLK ETKİNLİK HAYIRSIZ EVLAT BEĞENİ TOPLADI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.