17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.314 kişiye ulaştı.

a

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU ALTIN DEĞERİNDE ÖĞÜTLER VERDİ

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu bazı okullarda incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti ve onlara öğütler verdi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu bazı okullarda incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti ve onlara öğütler verdi.

Eğitimci eşi  Güney Hacıbektaşoğlu ile birlikte İbrahim Hakkı Kız Ortaokuluna giden Vali Hacıbektaşoğlu burada Önder  Derneği ile Kızılay Siirt Şubesinin temin ettiği giysi ve hazırlık kitaplarını diğer davetlilerle birlikte dağıttı.

8. sınıf öğrencileri ile sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim almak zorunda kaldıklarını belirterek bunun moral ve motivasyonlarını bozmaması gerektiğini söyledi.Sınavlara daha 2.5 aylık bir süre kaldığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu “Uzun bir süre okullarından uzak kaldınız. Bu durum moral ve motivasyonunuzu bozmasın. Sınavlara daha 2.5 aylık bir süre var. Bu süreyi iyi değerlendirin.  Bol bol çalışın.  “ dedi.

Milli Eğitim Müdürü  Deniz Edip ve okul yöneticilerinden bilgi aldı. Vali Hacıbektaşoğlunun buradaki incelemelerine ÖNDER Başkanı Sabahattin Ataker ile Kızılay Siirt Şubesi Başkanı  Nihat Altunç ile her iki derneğin yöneticileri katıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Endüstri Meslek Lisesine geçti. Burada da atölyeleri gezerek incelemelerde bulunan Vali Hacıbektaşoğlu öğrencileri üniversite sınavları için motive etti. Öğrencilere kendilerine güvenmelerini isteyen Hacıbektaşoğlu “Kendinize güvenin ve bol bol çalışın. Teknik alanda iyi birer elaman, iyi  birer mühendis olun. Ülkemize ve ailenize yararlı olmanızı istiyor ve sizlere güveniyoruz. “ dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu  yetkililerden  yeni yapılacak olan okul binası hakkında bilgi aldı. Vali Hacıbektaşoğlunun buradaki incelemelerine Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ile Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül katıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TARIM VE ORMANDAN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI ÖRNEK ÇİFTÇİ ŞÜKRİYE ÖZBEYİN GÜNÜ KÖYDE KUTLANDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.