17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.289 kişiye ulaştı.

a

VAKA SAYISI ARTIYOR PROF. DR. ARICA TAM KAPANMA DA EV BULAŞLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr . Vefik Arıca tam kapanma kararı ile yeni vaka sayılarını değerlendirdi.

 

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr . Vefik Arıca tam kapanma kararı ile yeni vaka sayılarını değerlendirdi.

Tam kapanmanın gerekli olduğunu belirten Prof Dr Arıca bu dönemde ev içi bulaşlarına dikkat çekti.

◦ Siirt ilindeki artışı değerlendiren Prof Dr.Arıca “İlimizde maalesef %60 ın üstünde bir artışla karşı karşıyayız. 100 binde vaka da bir hafta içinde 83 ten 123 e yükselmiş ve turuncu renkten kırmızı renge dönüşmüş durumda.Vaka sayısında tüm Türkiye’de 5 binin altına inme ve ölüm sayılarını ikili rakamlara indirmek ilk hedefimiz olmalıdır. 2.5 haftalık tam kapanmaya giriyoruz, ancak burada bizi bekleyen tehlike ev içi ziyaretlerin ve ev içi bulaşların artmasıdır.. Bu konuda biz toplum olarak ev içi bulaşları azaltmak ve aşılama oranımızı arttırmak zorundayız..”dedi.

◦ Prof Dr Arıca aşı uygulamasına

dikkat çekerek şöyle dedi

“Siirt ve bölge olarak %3 lerdeki aşılama oranımızı bir an önce Türkiye ortalaması olan %16 nin üstüne çıkarmalıyız..

 

Türkiye’de vaka sayılarının artışı en çok istanbul, Çanakkale, Kırklareli olmuştur. Mutlaka bu 2.5 haftalık tam kapanmayı fırsata çevirmeli ve salgını el birliğiyle bitirmeliyiz, bu da tamamen kurallara uymamız ve aşılamaya önem vermekle olacaktır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BEKLENEN OLDU ÜÇ HAFTALIK KISITLAMACovid-19 pandemisini önlemeye yönelik önlemlere yenileri ekleniyor.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.