14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.522 kişiye ulaştı.

a

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Siirt Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Resul ÖZDEMİR başkanlığında gerçekleştirildi.

Siirt Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Resul ÖZDEMİR başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Siirt Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  İş-Kur İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Kızılay Siirt Şubesi, Yeşilay Siirt Şubesi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi personeli katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantının devamında, TRSM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Fatih Sağlam yaptığı bilgilendirme sunumda Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin kuruluş amacı, faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda; Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışmalarının daha etkin ve aktif bir şekilde yürütülmesi, kurumlar arası işbirliğini arttırılarak farkındalık kazandırılmasının yanı sıra tedaviyi olmayı kabul etmeyen, herhangi bir vasisi olmayan, insanların hayatını tehdit eden ruh sağlığı hastalarının hastane sevklerinde veya yatışlarında yaşanan sorunların çözülmesi noktasında yapılması gereken çalışmalar ve alınacak önlemler ele alındı.

İlgili kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen ve karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam eden toplantı, konuyla ilgili yaşanan sorun ve çözüm önerilerinin istişare edilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT’TE GÖSTERİ VE ETKİNLİKLER 15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.