17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.311 kişiye ulaştı.

a

SİİRT’TE YETİŞKİN NÜFUSUN YÜZDE 80’İ CEP TELEFONU KULLANIYOR

 Siirtte cep telefonu ve bu telefonlardan internet bağlantısı yapanların sayısı hızlı bir şekilde artıyor.

Siirtte cep telefonu ve bu telefonlardan internet bağlantısı yapanların sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Yapılan belirlemelere göre geçen yıl  gsm abonesi sayısı 213.812 ye ulaştı.Siirtin nüfusunun 330 bin civarında olduğu ve bu sayıdan 0-5 yaş ile engelli ve çok yaşlı bireyler düşürüldüğünde kullanım oranı %80 lere ulaşıyor.

Bu abonelerden 194.950 nin mobil internet aboneliği bulunuyor.Bunun da  Siirtin nüfusuna göre çok yüksek bir rakam olduğu halkımızın önemli bir bölümünün dünyadan haberleri cep telefonlardaki internet bağlantısı aracılığıyla sağladıkları anlamına geliyor.

Öte yandan ilimizdeki sabit hat telefon sayılarında önemli ölçüde azalmalar görülüyor.İl genelinde 43.221 sabit hat kapasiteli santraller bulunmasına karşılık abone sayısı 19.685 Bu da ilimizdeki sabit hat santrallerinin ancak % 40 lar civarındaki bir kapasiteyle çalıştığı anlamına geliyor.Sabit hat internet abonesi sayısı 9.864 olarak belirlendi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRT’TE GIDADA AKILLARA DURGUNLUK VEREN HİLELER

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.