09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.944.884 kişiye ulaştı.

a

Siirt’te Şok Olay! Dolandırıcılar Artık Genç Kızlarıda Oyunlarına Ortak Ediyor

Telefon dolandırıcılarının kullandıkları yöntemlere her gün bir yenisi ekleniyor. Siirt'te Telefon dolandırıcıları vatandaşları ağlarına düşürmek için  artık genç kızları da kullanıyorlar.

Siirt’te Telefon Dolandırıcılarının Yeni Yöntemi

Telefon dolandırıcılarının kullandıkları yöntemlere her gün bir yenisi ekleniyor. Siirt’te Telefon dolandırıcıları vatandaşları ağlarına düşürmek için  artık genç kızları da kullanıyorlar.

Dolandırıcılar genç kızları kullanarak numarasını temin ettikleri bir esnafı dolandırmak istediler.

Kayseri’ye Camisi karşısında marangoz atölyesi bulunan Nevzat Yaşar (58)’nin  iş yerinin önünde çalıştığını gören iki genç  kız babaları yerinde gördüklerini belirterek, onun telefon numarasını alıp ayrıldılar. Genç kızların ayrılmasından yaklaşık on dakika sonra telefon dolandırıcıları devreye girerek Yaşar’ı arayıp kimliğinin gayri meşru bir işte kullanıldığını belirterek klasik senaryoyu uygulamaya koydular. Bu durumdan çok etkilenen ve hemen eve giderek evdeki parasını dolandırıcıların belirttikleri hesap numarasına yatırmaya çalışan Yaşar’ı o sırada yanında misafir bulunan iki arkadaşı Ayhan Alkın ve Burhan Akınay ile Kayseri’ye Camisi imamı Refik Batur engelledi.

Olayın Şokunu Hala Atlatamadı!

Olayı anlatırken halen şokunu yaşadığını belirten Yaşar  “İş yerimin önünde çalışıyordum Bu sırada  önümden geçen iki tane genç kız durup beni seyretmeye başladıklarını gördüm. Benimde onların farkına vardığımı gördüklerinde kolay gelsin deyip çalışmamı çok beğendiklerini söylediler. Atölyemin içerisine baktılar, o sırada misafirlerim olduğu için  odun sobası yanıyordu. İçeri girdiler. Misafirlerimle birlikte bir süre sohbet ettik. Çay ısmarladık. Yaşları 18-20 civarındaydı. Biri avukat olduğunu diğeri de siyasal bilgiler fakültesi mezunu olduğunu söyledi. Daha sonra kalkıp giderken  bir hatıra fotoğrafı çektirmek istediklerini ifade ettiler. Telefonları ile fotoğrafları çektirdik. Bu kez bu fotoğrafları bana göndermek için telefon numaramı istediler. Telefon numaramı verdim. Onlar gittikten sonra atölyemin önünde çalışmaya başladım. Bu fotoğrafları göndermelerini beklerken telefon dolandırıcıları beni aradılar. “  dedi.

Telefon dolandırıcılarının çok ikna edici konuştuklarını belirten ve kendisinin de bu yüzden onlara inandığını ifade eden Yaşar’ı misafirleri ve  o sırada camiden çıkan  imamın kendisindeki olağan üstü durumu fark edip ısrarla sormaları üzerine   durumu anlattığını ve büyük bir kayıptan kurtulduğunu ifade etti.

Kendisini uyaran misafirlerine ve cami imamına teşekkür eden Yaşar’ı  “Gerçekten çok inandırıcı konuşuyorlardı. Emniyetten aradıklarını belirttiler. Bana  kimliğimin bazı kişilerce ele geçirildiğini ve bununla bir kamu kurumunda yolsuzluk yapıldığını belirterek evime baskın yapılacağını baskından önce bütün paralarımı teslim etmem gerektiğini belirttiler. Evimde üç bin lira kadar paramın olduğunu banka hesabı ve altınımın bulunmadığını söyledim. Bana acilen evdeki parayı alıp verdikleri hesap numarasına yatırmamı istediler. O kadar inandırıcı konuşuyorlardı ki evde silah olup olmadığın ve varsa bunları bile saklamamı istediler.  Şimdi sakin kafayla düşünüyorum, hiçbir polis silahını sakla demez.

Başkaları Bu Tuzağa Düşmesin

Ama o kadar şoka girdim ki, bunun bile farkına varmadım. O sırada atölyeye girerek misafirlerime  acilen eve kadar gidip gelmem gerektiğini belirttim. Benim bu telaşımı  onlar ve bu sırada camiden çıkmakta olan imam fark etti. Israrla sorunca anlattım. Bana dolandırıcıların oyunu olduğunu söyleyerek beni kurtardılar. Dolandırıcılara telefonumu muhtemelen o genç kızlar vermişlerdir. Çünkü şuana kadar da çektikleri fotoğrafları göndermediler. Yani şebekenin elemanları olabilirler. Ben günlük nafakasının peşinde olan küçük çapta iş yapan bir marangozum. Numaram herkeste yok. Ben ucuz kurtuldum. Başkaları tuzağa düşmesin. Herkes dikkatli olsun.”

Olayın Şahidi: Arkadaşım Ucuz Kurtuldu

O sırada  orada misafir olarak bulunun ve olaya şahit olan Ayhan Alkın’da yaptığı açıklamada “Nevzat usta gerçekten şoka girmişti. Olayı anlatmak istemiyordu. Biz çok ısrar edince anlatmak zorunda kaldı. Bende genç kızlardan şüpheleniyorum. Yaşları yüksek okul mezunu olacak yaşı göstermediği halde  biri avukat diğeri de siyasal bilgiler fakültesi mezunu olduğunu söyledi. Parası helalmiş ki ucuz kurtuldu. Herkes bu konuda dikkatli olsun.” Dedi.

Nevzat Yaşar kendisini uyaran arkadaşları Ayhan Alkın, Burhan Akınay  ve cami imamı Refik Batur’a teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Poyraz
    3 ay önce
    1 0

    Ben olayın tanığıyım. Bayağı saçmalamışsınız. Olay hiç böyle gelişmedi.

Sıradaki haber:

EVİMİZDE KAN KAYBEDİYORUZ SİİRT İL ÖZEL İDARESPOR 0- BAYRAMPAŞASPOR 0

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.