17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.289 kişiye ulaştı.

a

Siirt’te Sağlık Ekipleri, Zorlu Kış Şartlarına Rağmen Vatandaşlara Covid-19 Aşısı Ulaştırıyor

Koronavirüs'e karşı aşılama çalışmaları  Siirt il genelinde devam ediyor. Zorlu kış şartlarına rağmen aşı ekipleri köy, köy mezra mezra dolaşarak, bir sağlık kurumuna gidemeyecek kadar yaşlı ve hasta olan vatandaşların aşılarını yapıyorlar.

Koronavirüs’e karşı aşılama çalışmaları  Siirt il genelinde devam ediyor. Zorlu kış şartlarına rağmen aşı ekipleri köy, köy mezra mezra dolaşarak, bir sağlık kurumuna gidemeyecek kadar yaşlı ve hasta olan vatandaşların aşılarını yapıyorlar.

İlimizde özellikle kışları daha sert geçen Pervari ve Şirvan ilçelerimizde bu ekipler ağır kış şartları karşısında zorlu bir mücadele veriyorlar. Zorluklarla açık tutulan yollardan köylere ulaşan ekipleri burada  karlarla dolu köy yollarında yürümenin zorluğu bekliyor.

Çektikleri bütün zorluklara rağmen  yaptıkları işten mutluluk duyduklarını belirten Şirvan ilçemizde görevli doktor Ahmet Altbatran: “ağır kış şartları nedeniyle çok büyük zorluklar çekmemize rağmen hasta ve yaşlı vatandaşları evlerinde  aşılıyor olmaktan son derece mutluyuz. Tek bir hasta için bile o köye gidiyoruz. Son olarak Şirvan ilçesine bağlı Oya köyüne gittik. Vatandaşın memnuniyeti ve mutluluğu bizim bütün yorgunluğumuzu gideriyor, zorlukları unutturuyor. 75 yaş ve üstü vatandaşlarımızı aşılıyoruz.“

Dr. Altbatran kendilerine destek olan Şirvan Kaymakamı Recep Hasar ve ile il Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’e teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Baharın Müjdecisi Nergizler Piyasada

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.