14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.522 kişiye ulaştı.

a

Siirt’te 60 yaş üzerine aşı programı başladı

Siirt’te de 60 yaşından yukarı olanlar ve eşleri ile risk grubundaki vatandaşlar randevu alarak Covid-19 aşısı olabilecekler.

Siirt’te de 60 yaşından yukarı olanlar ve eşleri ile risk grubundaki vatandaşlar randevu alarak Covid-19 aşısı olabilecekler.
İl Sağlık Müdürlüğü yayınladığı mesajda “Covid-19 aşılamaları kapsamında İlimizde bulunan 60 yaş üzeri vatandaşlarımız ve eşleri, Risk grubunda olan morbid obez (aşırı kilolu), malign tümörü (kötü huylu) olan kanser ve diyaliz hastaları, down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli olarak aşı uygulamalarını yaptırmak üzere MHRS’den randevu almaları gerekmektedir. MHRS (Alo 182 çağrı merkezinden, internetten ve mobil uygulamalardan) randevusunu en yakın sağlık merkezinden (Hastane, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi) alan vatandaşlarımız Covid-19 1. doz aşı uygulamalarını yaptırabileceklerdir.” Denildi.
Siirt İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömürde yaptığı açıklama da sırası gelen herkesi aşı olmaya davet etti.
Dr.Ömür” Aşı sırası gelen yanı 60 yaş ve üstü olan bütün vatandaşlarımızı randevu alarak aşılarım yaptırmaya davet ediyorum.Bende aşı oldum , hiç bir yan etkisi yok.” Dedi

microsoft project 2019 ürün anahtarı satın al

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HACI HÜSEYİN AĞA VAKFI’NDAN BERAAT KANDİLİNDE VATANDAŞLARA KANDİL ŞEKERİ VE BAKLAVA İKRAMI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.