14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.530 kişiye ulaştı.

a

SİİRT’TE 13 OKUL DAHA EĞİTİME KAZANDIRILIYOR

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, “Eğitim geleceğimizdir, her zaman birinci önceliğimizdir. Çünkü. Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır.”

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, “Eğitim geleceğimizdir, her zaman birinci önceliğimizdir. Çünkü. Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır.”

Siirt’te 186 milyon 142 bin liralık yatırımla 13 okul, 48 lojman 1 atölye, 1 kapalı spor salonu, 1 pansiyon yapılması planlanmış, 13 okulda toplam 264 dersliğin 2022 yılı sonunda tamamlanması öngörülmektedir.

Eğitim yatırımlarını değerlendiren Vali Hacıbektaşoğlu, “Eğitime yapılan yatırımı geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunu belirterek, “Eğitim geleceğimizdir, her zaman birinci önceliğimizdir. Çünkü. Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemizdir.” dedi.

Siirt il genelinde eğitimde gelecek planlamalarına yönelik çok önemli bir adım atıldığını, yatırımlarla eğitimin kalitesinin daha da yükseleceğini vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, geçmiş yıllara göre daha donanımlı ve mimari açıdan da daha estetik tarzda okulların kente kazandırılacağını ifade etti.

Bu yılın bütçesiyle planlanan eğitim yatırımların 2022 yılı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, “ Siirt’i daha yaşanır bir kent haline getirmek için çalıştıklarını, son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle eğitim, enerji, turizm,  tarım ve hayvancılık alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İstanbul KGK Ofisi’nde Buluştular

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.