16 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.233 kişiye ulaştı.

a

SİİRT BELEDİYESİNİN SOSYAL PROJESİ ONLİNE RESİM VE MÜZİK YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen Online Resim ve Müzik Yarışması finali yapıldı.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen Online Resim ve Müzik Yarışması finali yapıldı.

Siirt Belediyesi Kadın Yaşam Merkezinde düzenlenen finale Başkan Yardımcıları Ahmet Bülbül, Kadir Yıldız ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özekinci ve yarışmacılar katıldı.

Yarışmacılar hazırladıkları şarkıları sahnede seslendirdi ve pandemi konulu resim hazırlayan adaylar da resimlerini sergiledi.

Müzik yarışmasında birinci Barış Nas, ikinci Sema Coşkun ve üçüncü Zehra Erkman olurken, resim yarışmasında birinci Şaban Ketboğa, ikinci Zehra Şen ve üçüncü Kübra Erbek oldu.

Jüri tarafından belirlenen ve dereceye giren yarışmacılara ödülleri Bülbül, Yıldız, Erden ve Özekinci tarafından verildi.

Belediye Başkan Danışmanı M.Şefik Erden yaptığı açıklamada belediye olarak çok yönlü çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Erden “ Belediye olarak toplumun her kesimine yaşlısına gencine ulaşmak ve onlara en iyi hizmeti götürmek istiyoruz. Bu günde sevgili  gençlerimizle birlikteyiz.”  Dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü  Murat Özekinci de yarışmaya gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Özekinci”Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü olarak eğitim kültür sanat çalışmaları kapsamında online resim ve müzik yarışması düzenledik.  Vatandaşlarımız bu sayede yeteneğini sergileme fırsatı buldu. Yarışmayı Türk Halk Müziğine yönelik olarak oluşturduk, resimde de covid-19 temalı bir çalışma belirledik.  Yeteneklerini sergilemek için gençlerimizi teşvik etmeye çalıştık. bununla birlikte toplumumuzun gelenek görenek ve inancı ile birlikte barışık yaşayan türk kültürüne ve sanatına hizmet etmiş müzik üstadlarını saygı ile selamlıyorum.” Dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YARALI ASKER ŞEHİT OLDU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.