09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.947.083 kişiye ulaştı.

a

Kaymakam Hasar, Şirvan’da Bulunan Avrupa’nın En Büyük RCC Barajı Çetin HES’i Ziyaret Etti

Kaymakam Hasar, Şirvan’da Bulunan Avrupa'nın En Büyük RCC Barajı Çetin HES'i Ziyaret Etti

Sık sık köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını öğrenerek çözüm bulmaya çalışan Şirvan Kaymakamı Recep Hasar, ilçede bulunan Çetin Baraj ve Hidro Elektrik Santralini ziyaret etti.
Baraj ve HES te incelemelerde bulunan Hasar yetkililerden çalışmalar halkında bilgi aldı.
Ziyareti hakkında bilgi veren Hasar, bu barajın ilçenin en önemli işletmelerinden bir tanesi olduğunu belirtti.
Çağımızda enerjiye duyulan ihtiyacın sürekli arttığını belirten Hasar, “Bilindiği üzere İlçemiz ile Pervari ilçe sınırları içerisinde inşa edilen Çetin Barajı ve HES, 2020 yılı Temmuz ayında hizmete girmişti. 420 megavat kapasitesiyle Avrupa’nın RCC tipinde en büyük barajı olma özelliğini taşımaktadır. Söz konusu barajın RCC gövdesi 165 metre yüksekliğinde, gövde hacmi ise 4,8 milyon metreküp seviyesindedir. Toplamda 600 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Çetin Barajı ve HES’in tam kapasite elektrik üretimi 1,5 milyar kilovatsaattir.Bu kadar önemli olan bu barajda incelemelerde bulunduk ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldık.” Dedi.
Kaymakam Hasarın ziyaretine Belediye Başkanı Necat Cellek, Cumhuriyet Savcısı Bilal Can ve ilçe jandarma komutanı Fazıl Okur da katıldı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Baykan’da 2.Kattan Düşen Çocuk Yaralandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.