14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.533 kişiye ulaştı.

a

Kardeş Azerbaycan’dan ahde vefa

Azerbaycan devletinin resmi medya kurumu Matbuat Şurası da KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim'e bir şükran plaketi verdi

Azerbaycan devletinin resmi medya kurumu Matbuat Şurası da KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim‘e bir şükran plaketi verdi

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim‘e, kardeş Azerbaycan’ın haklı tezlerinin anlatılması için ikinci kez 15 yabancı gazeteciyle gittiği Bakü’de ikinci şükran plaketi verildi.

26 Şubat 1992 tarihinde gerçekleşen Hocalı Katliamı’nın 29. yıldönümünde yabancı gazetecilere bu insanlık suçunu ve Azerbaycan’ın haklı davasını yerinde aktaran KGK’nın genel başkanı Dim’e, Azerbaycan devletinin resmi medya kurumu Matbuat Şurası şükran plaketi verdi. Azerbaycan Matbuat Şurası Başkanı Eflatun Amaşov’un elinden şükran plaketini alan Dim “Onur duydum. Kardeş Azerbaycan’ın her daim hizmetindeyim. Çok teşekkür ederim” dedi.

Dim’e, 25 Şubat 2021 tarihinde de Bakü’de Azerbaycan

Diaspora Bakanı Fuad Muradov tarafından Azerbaycan’a destekleri anısına şükran plaketi takdim edilmişti.

AZERBAYCAN MEDYASI İLE BULUŞTU 

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Azerbaycan’ın en büyük medya kuruluşlarının sahipleriyle tarihi Şirvanşah Müze Restoran’da öğle yemeğinde buluştu. Dim “Değerli dostum Rauf Arifoğlu’na muhteşem ev sahipliği için çok teşekkür ederim” dedi.

Dim ayrıca KGK Dış Medya Meclisi Başkanı ve Bakü Parlamento Jurnalistleri Birliği Başkanı Elşad Eyvazlı ile birlikte Azerbaycan’da milletvekili olmasının yanısıra Türk dünyasına iş ve fikir insanı olarak büyük hizmetleri olan Cevanşir Feyziyev’i ziyaret etti. Dim, Feyziyev’e KGK hatıra şildi takdim etti.

Ayrıca KGK’nın organizasyonu ve Dim’in açıklamaları Azerbaycan medyasında geniş yer buldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AV ORAN İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI VATANDAŞIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEKTİR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.