09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.944.884 kişiye ulaştı.

a

KADIN KOOPERATİFLERİNE VERİLEN HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI 

Kooperatiflerin Desteklenmesi (KOOP-DES) Programı kapsamında kadın kooperatiflerine 150 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir.

Kooperatiflerin Desteklenmesi (KOOP-DES) Programı kapsamında kadın kooperatiflerine 150 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir.

Kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amacıyla ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere hibe desteği verilecektir.

KOOP-DES kapsamındaki hibe desteğine,  kuruluşu, işleyişi ve denetimleri Ticaret Bakanlığınca gerçekleştirilen, ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatifler ve üst kuruluşları başvurabilecektir.

Başvurular, 01.02.2021-28.02.2021 tarihleri arasında Siirt için Siirt Ticaret İl Müdürlüğüne yapılacaktır.

Ayrıca, KOOP-DES ile ilgili ayrıntılı bilgiye “https://ticaret.gov.tr/kooperatifcilik/koop-des” sayfasından ulaşılabilecektir. 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YABAN HAYVANLARINA YEM BIRAKILDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.