14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.530 kişiye ulaştı.

a

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÖMÜR; “ALDIĞIMIZ SONUÇ DAHA İYİSİ İÇİN ÇABA HARCAYALIM”

Siirt'te kovid-19 pandemisi ile mücadelede alınan iyi  sonuçlar sevindiriyor. Gelinen noktanın çok iyi olduğunu ve artık Siirt’in düşük riskli iller arasında yer aldığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, daha da iyi sonuçlara ulaşabilmek için daha çok çaba harcamamız gerektiğini söyledi.

Siirt’te kovid-19 pandemisi ile mücadelede alınan iyi  sonuçlar sevindiriyor. Gelinen noktanın çok iyi olduğunu ve artık Siirt’in düşük riskli iller arasında yer aldığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, daha da iyi sonuçlara ulaşabilmek için daha çok çaba harcamamız gerektiğini söyledi.

Şu anda varılan sonuca vatandaşların duyarlılığı sayesinde ulaşıldığını belirten Dr.Ömür” Bakanlığımızın üç haftadan beri açıkladığı sonuçlara baktığımızda pozitif vaka sayısında sevindirici bir düşüş olduğunu görüyoruz. 100 binde bir vaka baz alınarak yapılan hesaplamalarda ilk hafta 21.37 olan vaka sayımız ikinci hafta 20.54’e düştü. Bu sevindirici gelişme geçtiğimiz hafta da devam etti ve vaka sayısı 16.35’ e düştü. Bu sonuç bizi sevindirip, iyi yolda olduğumuzu gösterirken aynı zamanda sorumluluğumuzu da arttırıyor. Bu sonuç bizi yanıltmasın en ufak bir ihmalkarlık bizi tekrar eski konumumuza götürür. Bu virüs en ufak bir rehavete, ihmale izin vermez hemen atağa kalkar.Bundan dolayı hepimizin rehavete kapılmadan, maske, sosyal mesafeye ve hijyene daha çok itina göstermesi gerekiyor.Vatandaşlarımızdan istirhamım  kısıtlamaların kalkmış olması nedeniyle rehavete kapılmadan önlemleri uygulamalarıdır.”  Dedi.

Aşılama çalışmalarının il genelinde devam ettiğini belirten Dr. Ömür bu hayatı mücadelede kendilerine her türlü desteği veren Vali Osman Hacıbektaşoğlu ile emeği geçen sağlık personeli ile diğer kurumların personellerine teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MESLEĞİM HAYATIM PLATFORMU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.