16 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.233 kişiye ulaştı.

a

Hacı Hüseyin Ağa Vakfı Esnafa Destek Amaçlı Kiralara Zam Yapmadı

Hacı Hüseyin Ağa Vakfı Mütevelliği pandemi nedeniyle esnafa destek amaçlı kiralara zam yapmama kararı aldı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle esnaf ve tüccarlar büyük zorluklar yaşıyor. Bu zorluklardan bir tanesinde kiralara yapılan zamlar. Hacı Hüseyin Ağa Vakfı Mütevellilği de bu durumu göz önünde bulundurarak kiralara zam yapmama kararı aldı.

Vakfın Mütevellisi ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Meclis Üyesi Emin Ertekin yaptığı açıklamada  kiracıların ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Pandemi dönemini ekonomik açıdanda daha kolay atlatabilmek için herkesin ben ne yapabilirim diye düşünmesi gerektiğini belirten Ertekin “Bizde kiracılarımızın pandemi döneminde yaşadıkları ekonomik zorlukları düşünerek kiralara zam yapmama kararı aldık. İşyeri ve tarla olarak 300’ün üstünde gayrimenkulümüz bulunuyor. Bunların kiracılarına bu durumu kendilerine ilettik.” dedi.

Ertekin, yine pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak geçmiş yıllara ilişkin borçlarını ödemeyen kiracıların borçlarını da yeniden yapılandırdıklarını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Siirt’te Çalınan Mazgalları Kim Satın Alıyor?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.