14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.530 kişiye ulaştı.

a

YAYINLARIMIZ SORUN ÇÖZÜCÜ OLUYOR, KARAMIK MEZRASINDAKİ EBA SORUNU İÇİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜDE HAREKETE GEÇTİ

Pervari İlçemize bağlı Doğan Köyünün Karamık Mezrasında yaşayan ve Eba Vv fen derslerini takip edebilmek için her gün 2-3 km yol yürümek zorunda kalan öğrencilerin sorunlarını dile getiren haberimizin ardından yetkililer sorunun çözümü İçin harekete geçti.

Pervari İlçemize bağlı Doğan Köyünün Karamık Mezrasında yaşayan ve EBA TV fen derslerini takip edebilmek için her gün 2-3 km yol yürümek zorunda kalan öğrencilerin sorunlarını dile getiren haberimizin ardından yetkililer sorunun çözümü İçin harekete geçti.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun konuyla ilgilenip Telekom yetkililerine soruna çözüm bulunması talimatı verdiği bilgisinin alınmasının ardında Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklama da Karamık Mezrasının köye 17 km uzaklıkta olduğu ve toplam 17 öğrencini taşımalı eğitime tabi tutuldukları belirtildi.Açıklama da öğrencilerin bu sorununa kayıtsız kalınmasını ve heyecanlarına ortak olunduğu belirtilerek sorunun gezici EBA Merkezi ve tablet dağıtımı ile çözüleceğine vurgu yapıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TEŞEKKÜRLER VALİMİZ SAYIN HACIBEKTAŞOĞLU, DOĞAN KARAMIK MEZRASI İNTERNET BAĞLANTISINA KAVUŞACAK

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.