17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.312 kişiye ulaştı.

a

SİİRT’TE FARKLI BİR ÇALIŞMA ÇOCUK HAKLARI DURAĞIMIZ OLDU

Siirt Belediyesi ve Siirt Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla farklı bir projeye imza atıldı.

Siirt Belediyesi ve Siirt Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla farklı bir projeye imza atıldı.

Çocuk Hakları İl Komitesi tarafından, çocuk haklarını savunmak, toplumu konuyla ilgili bilinçlendirmek amacıyla farklı etkinlikler yapılıyor. Onlardan biri de, Siirt Belediyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen Çocuk Hakları Durağı oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, “Siirt Çocuk Hakları İl Komitesi olarak ilimizde “Çocuk Hakları’’na dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacı ile Siirt Belediyesi ile ortak gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında Bahçelievler Mahallesi İhsan Tan Bulvarı karşısında bulunan bir otobüs durağına çocuk haklarını konu alan giydirme yapılarak, Çocuk hakları durağı açıldığını söyledi.

Çocuk Hakları Sözleşmesi ile uluslararası kanunlarla korunduğuna işaret eden Marakçı, Çocukların bu hakları öğrenmesini sağlamak için çocuk hakları durak tasarımına dünya çocuk hakları sözleşmesinden de maddeler eklendiğini ifade etti.

Marakçı “Durağın hazırlanmasında bize destek olan başta Valimiz ve Belediye Başkan vekili Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’na ve Siirt Belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”  Dedi.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özekinci de yaptığı açıklamada  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, bu işbirliği sonucu çocuk hakları konusunda bir farkındalık oluşturacaklarını söyledi.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal  Hizmet Merkezi Müdür yardımcısı Abdülkerim Bayam toplumsal farkındalığı yaratmak için bizim yürüttüğümüz bu proje çocuk haklarına saygınlığı daha iyi arttıracağına inandığını belirtti.

Aynı merkezde çalışan sosyolog Selda Küçükoğlu Aykaçta bu çalışmanın çocuk hakları konusunuda bilinçlenmeye katkıda bulunacağına vurgu yaptı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİİRTTE 9. KATTAN DÜŞEN KADIN YAŞAMINI YİTİRDİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.