09 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 24.946.377 kişiye ulaştı.

a

EĞİTİME DESTEK PLATFORMUNDAN BÜYÜK KATKI Z KÜTÜPHANE KURUYOR KİTAP VE GİYSİ DAĞITIYOR

Bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturdukları Eğitime Destek Platformu il genelinde okullara ve öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturdukları Eğitime Destek Platformu il genelinde okullara ve öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

Platformun girişimleri ile bazı okullarımızda Z Kütüphaneler kurulurken öğrencilere de kitap setleri ile giysi yardımında bulunuluyor.

Platform adına açıklamalarda bulunan Sabahattin Ataker ve Nihat Altunç amaçlarının ilimizde eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve maddi durumları elverişli olmayan öğrencilere, kitap seti giysi ve benzeri  destekler vermek olduğunu belirttiler.

Eğitime Destek Platformunun eğitim ve yardım alanında faaliyet gösteren bazı sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi ile oluştuğunu belirten Ataker ve Altunç  “ Eğitime Destek Platformu olarak amacımız ilimiz genelinde eğitim kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak, maddi durumları elverişli olmayan ailelerin çocuklarına kitap seti, kırtasiye ve giysi yardımında bulunarak destek olmaktır.Bu amaçla çalışmalarımızı il genelinde sürdürüyoruz. “ dediler.

Platform bileşenlerinden ÖNDER’in katkılarıyla  il genelinde 5 okulda  birer Z kütüphane kuruluyor. Baykan ilçesi  Veysel Karani Beldesi İmam Hatip Okulunda oluşturulan Z Kütüphanenin açılışı törenle yapıldı. Yine ÖNDER’in katkılarıyla bu güne kadar13 lisede okuyan öğrencilere 7000 kitap seti dağıtıldı.

Platforma katkı veren bir başka kuruluş olan Kızılay Siirt Şube Başkanlığı da maddi durumları elverişli olmayan öğrencilere 3000 adet civarında çeşitli giysilerin dağıtımını sağladı.

Eğitime Destek Platformu üyeleri arasında, İlim Yayma, Önder, Ensar  ve TÜGVA gibi STK’lar yer almaktadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bunlara Öğrenci Demek İçin Bin Şahit Lazım

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.