14 Haziran 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 34.036.150 kişiye ulaştı.

a

CHP VE İYİ PARTİ İL BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve İyi Parti Siirt il başkanları tarafından yayınlanan ortak  açıklamada İsrail’in  Filistin’e ve Mescidi Aksaya yaptığı saldırılar kınandı.

Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve İyi Parti Siirt il başkanları tarafından yayınlanan ortak  açıklamada İsrail’in  Filistin’e ve Mescidi Aksaya yaptığı saldırılar kınandı.

CHP İl Başkanı Cahfer Saklan ve İyi Parti İl Başkanı Osman Aydar yaptıkları ortak açıklamada İsrail’in arife günü başlattığı saldırıda çok sayıda kadın çocuk ve masum  insanın yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklama yapan Saklan ve Aydar, Mescidi Aksanın  Müslümanların ilk kubbesi olduğu hatırlatılarak ”Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa ve çevresin de İsrail’in arife günü başlattığı çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmalarına ve hayatını kaybetmesine neden olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde de sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar çok  vahim bir boyuta ulaşmıştır. İsrail’in saldırıları en  kutsal hak  olan yaşam hakkının ihlalidir. İsrail’in bu gayri insanı saldırılarını şiddetle kınıyor ve Birleşmiş Milletlerin saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz.” Dedi.

Açıklamanın son  bölümünde Uluslar arası Ceza Mahkemesinin  harekete geçilmesi istenilerek şöyle denildi  “Artık İsraile karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır.Millet ittifakı olarak  İsrailin saldırganlığının ve Filistin halkının haklı özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA ESNAFLARA TÜRK BAYRAKLARI DAĞITILDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.