17 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.800.311 kişiye ulaştı.

a

BU KURUMDA YOK YOK KIZILAY SİİRT ŞUBE BUTİĞİ HİZMETE GİRDİ

Savaşta, felaketlerde yardıma muhtaç olanların yardımına koşan Türk Kızılayı maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlara da yardım  elini uzatıyor. Dar gelirli ailelerin yararlanabildiği Türk Kızılay Siirt İl Başkanlığına ait butik pandemi nedeniyle verilen aranın ardından tekrar hizmete girdi. Her yaştan insana hitap eden giysilerin bulunduğu butikten maddi durumları elverişli olmayan vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Pandemi nedeniyle yığılmaları önlemek amacıyla butikten yararlandırılacak vatandaşlar randevu usulüyle davet ediliyor. Butiğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Türk Kızılay Siirt Şube Başkanı Nihat Altunç yardımları yığılmaları önlemek ve insanların onurunu zedelememek için randevu sistemini tercih ettiklerini söyledi.

Altunç “Burada ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımında bulunmaktayız. 2019 yılı içersin de yaptığımız yardımlar maalesef  2020  yılında korona tedbirleri gereğince 6 ay boyunca giyim dağıtımı yapamadık. Ama  bugün bu dağıtımı burada gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız. Yaptığımız yardımları sosyal mesafe ve  hijyen kuralları içerisin de yapıyoruz. Haftada 30 aileyi belirli saatlerde  buraya davet ediyoruz. Burada her bir aile üyesine 3 parça giyim dağıtıyoruz. Giysilerimiz  iç giyimden dış giyime varıncaya kadar ailenin her bireyinin ihtiyacını görecek şekildedir.  Kıymetli bağışçılarımızdan elde ettiğimiz giyim ve ayakkabı bağışlarıyla genel merkezimizin gönderdiği bağışlarla yerelde yapılan bağışlarla mağazamız dolu dolu Allah’a şükür ve buradan Siirtli hemşerilerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. “ dedi.

Butiğe davet edilen vatandaşlara burada Kızılay personeli ve gönüllüleri yardımcı oluyor. Genç Kızılay Başkanı Mercan Tanık ta yaptığı açıklamada bu tür faaliyetlere gönüllü olarak katıldıklarını  belirtti. Tanık  “Burada gönüllülerimizle beraber her hafta  bir günü kararlaştırıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza giyim dağıtımı yapıyoruz.Buraya gelen bayan vatandaşlarımıza  kadın gönüllülerimiz yardımcı olurken gelen  erkeklere de erkek gönüllerimiz yardımcı oluyor. Amacımız bir mağazadaymış gibi kendilerini rahat hissetmelerini sağlamaktır. “ dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Siirt’te 150 İşletmeye 2 Milyon 120 Bin Tl Destek Sağlandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.