14 Mayıs 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı 25.503.529 kişiye ulaştı.

a

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI 6. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI, AK GENÇLİKTE EFE DÖNEMİ

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı 6. olağan kongresi yapıldı. Tek listeyle  seçimlere gidilen kongrede Mehmet Efe’nin başkanlığındaki liste göreve getirildi.

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı 6. olağan kongresi yapıldı. Tek listeyle  seçimlere gidilen kongrede Mehmet Efe’nin başkanlığındaki liste göreve getirildi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen kongrede divan başkanlığını AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hasan Murat Öz yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından mevzuat gereği 30 yaşını aşmasından dolayı görevi bırakan Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Hamit Bedük söz aldı. Görev yaptığı süre içerisinde çok büyük tecrübeler edindiğini belirten Bedük “Benim için en önemli tecrübe reisimiz, genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın engin vizyon ve öncü liderliğidir.” Dedi.

Siirt Milletvekili Osman Örende konuşmasına Garada şehit edilen 13 vatandaşımıza Allahtan rahmet dileyerek başladı. Şimdiye kadar yapılan bütün kongreleri birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiklerini belirten Ören “ AK Parti camiası dünyada eşi ve benzeri olmayan teşkilat yapısıyla ve üye sayısıyla bir de başımızda bulunan liderimiz genel başkanımız cumhurbaşkanımızın hizmet aşkı ve dik duruşu ile 2023 seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanıyor.”  Dedi.

AK Parti il başkanı Av. Ekrem Olgaçta yaptığı konuşmada gençlik kolları ile kadın kollarının önemine değindi. Gençlik kollarının geçmişte yaptığı önemli çalışmalardan örnekler veren Av.Olgaç “Teşkilatın ana kademesi uçağın gövdesi ile kadın ve gençlik kolları başkanlıkları bu uçağın kanatlarını oluşturuyorlar. Kanatları olmayan bir uçak uçamaz.” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hasan Murat Öz ise yaptığı konuşmada kongrelerin bir muhasebe bir yenilenme ve bir bayrak yarışı olduğunu belirtti.AK Parti ömrünü milletine ve vatanına adamışların olduğu bir parti olduğunu belirten Öz “AK Parti mazlumlara umut olan bir partidir.AK Parti hayatın merkezine hizmeti ve vefayı alan bir partidir. Bundan 19 yıl önce milletimizin duaları ile dikilen bir fidan iken bu gün 83 milyon insanı sarıp sarmalayan bir okca bir çınarın adı AK Partidir. “ dedi.

Kongrede parti çalışmalarında emeği geçenlere plaketleri verildi. Daha sonra  Mehmet Efe Başkanlığındaki tek liste ile seçimlere gidildi.

ybak.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sanayi Teknoloji İl Müdürü Abdulkadir Ekmen Emekli Oldu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.